LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Presidenti Erdoğan uron Kosovën me rastin e Ditës së Pavarësisë

Presidenti Erdoğan uron Kosovën me rastin e Ditës së Pavarësisë

“Uroj përvjetorin e pavarësisë së Kosovës, vend me të cilin kemi miqësi historike dhe lidhje vëllazërore”, shkroi Erdoğan në mesazhin e tij në Twitter

Ankara

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka uruar Kosovën me rastin e Ditës së Pavarësisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Uroj përvjetorin e pavarësisë së Kosovës, vend me të cilin kemi miqësi historike dhe lidhje vëllazërore”, shkroi Erdoğan në mesazhin e tij në Twitter.

Image

Prev Post

Një lagje në Kansas solidarizohet me fqinjët shqiptarë, mbush rrugët me flamuj të Kosovës

Next Post

Ismail Qemal beu dhe Esad pasha janë takuar dhe pajtuar në Paris

post-bars

Leave a Comment