LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Një lagje në Kansas solidarizohet me fqinjët shqiptarë, mbush rrugët me flamuj të Kosovës

Një lagje në Kansas solidarizohet me fqinjët shqiptarë, mbush rrugët me flamuj të Kosovës

Një shtetas amerikan ka treguar se si në shtëpitë dhe rrugët e lagjes së tij janë vendosur flamuj të Kosovë për të shënuar 14-vjetorin e Pavarësisë.

Jon Fanelli, nga shteti Kansas në SHBA, ka shkruar në Twitter se janë solidarizuar me fqinjët e tyre nga Kosova, pasi ka mësuar se shqiptarët festojnë 4 Korrikun, Ditën e Pavarësisë së SHBA-së.

“Fqinjët tanë janë nga Kosova dhe na treguan se si e festojnë 4 Korrikun në solidaritet me SHBA-në. Gjysma e lagjes sime vendosi që ne t’ia kthenim nderin dhe po vendosim flamujt e Kosovës për Ditën e Pavarësisë së tyre sot”, ka shkruar Fanelli.

Rruga Press

Prev Post

Festa e pavarësisë nëpërmjet fotografive

Next Post

Presidenti Erdoğan uron Kosovën me rastin e Ditës së Pavarësisë

post-bars

Leave a Comment