LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Ushtarët ukrainas stërvitin civilët, u japin armë fëmijëve dhe të moshuarve

Ushtarët ukrainas stërvitin civilët, u japin armë fëmijëve dhe të moshuarve

Situata është tensionuar edhe më shumë në Ukrainë, pas parlajmërimeve të SHBA-së se Rusia do të pushtojë vendin. Ushtria e vendit ka vendosur të stërvisë civilët brenda 24 orëve, duke u dhënë armë fëmijëve të vegjël dhe të moshuarve.

Kështu qytetarët, burra e gra të çdo moshe, po mësojnë të qëllojmë me armë.

Në fotot e publikuara nga AP, shihen fëmijë që përdorin armë dhe plumba, në një kohë kur në Ukrainë është e përfshirë trazirat pasi askush nuk e di se çfarë qëndrimi do të mbajë Rusia gjatë ditëve në vijim.

https://rrugapress.al/wp-content/uploads/2022/02/Capture-186-640×394-1.png

Rruga Press

Prev Post

Vazhdon rënia e numrit të shqiptarëve në Mal të Zi

Next Post

52 vjetori i Universitetit të Prishtinës

post-bars

Leave a Comment