LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Trudeau kërcënon kamionistët: Do ju bllokojmë llogaritë bankare

Trudeau kërcënon kamionistët: Do ju bllokojmë llogaritë bankare

Kryeministri kanadez Justin Trudeau, ka aktivizuar ndërhyrjen emergjente për të ndaluar protestat e shoferëve të kamionëve, të cilët për më shumë se dy javë kanë kundërshtuar vaksinimin me detyrim.

Kryeministri sqaroi se policisë do t’i jepen më shumë kompetenca për të arrrestuar apo ndëshkuar protestuesit.

Ai gjithashtu njoftojë se do të bllokohen edhe llogaritë bankare të protestuesve.

“Kjo gjë po bëhet për të mbajtur kanadezët dhe për të mbrojtur vendet e punës”, ka thënë Trudeau.

Qindra protestues vazhdojnë të shihen në rrugët e kryeqytetit kanadez./vizionplus.tv

Prev Post

SHBA në thatësirën më të madhe të 12 shekujve të fundit

Next Post

Xhaçka në pritjen e zhvilluar nga Shqipëria në OKB: Të punojmë së bashku për një botë më të mirë

post-bars

Leave a Comment