LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Lëvizjet e fundit të Rusisë, reagon Ukraina: Duhet t’i tërhiqni të gjitha trupat nga kufiri!

Lëvizjet e fundit të Rusisë, reagon Ukraina: Duhet t’i tërhiqni të gjitha trupat nga kufiri!

Ukraina reagon pas nisjes së tërheqjes së trupave ruse. Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, thekson se “Rusia duhet të tërheqë të gjitha forcat e saj të mbetura nga kufiri i përbashkët i vendeve”, raporton “BBC“.

“Ne kemi një rregull: mos besoni atë që dëgjoni, besoni atë që shihni”, u tha ai gazetarëve pas raporteve që disa trupa ruse po ktheheshin në bazë, duke shtuar se “Kur të shohim një tërheqje, ne do të besojmë në një de-përshkallëzimi”.

Ai shton se rruga diplomatike që Ukraina po ndiqte me aleatët e saj po punon për të parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm.

(BalkanWeb)

Prev Post

Uta Ibrahimi nuk ka të ndalur, paralajmëron ngjitjen në malin e pestë dhe të nëntë më të lartë në botë

Next Post

Zbulohet një “shtëpi bari” në mes të Tiranës, sekuestrohen vazot me kanabis dhe mijëra euro e paund

post-bars

Leave a Comment