LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rriten vizitat në parkun Disney pas lehtësimit të masave anti-Covid

Rriten vizitat në parkun Disney pas lehtësimit të masave anti-Covid

Disney thotë se udhëtimet në parqet e tij në SHBA janë rritur, ndërsa abonimet në shërbime i tejkalojnë pritshmëritë, shkruan BBC, përcjell KultPlus.

Kompania tha se shitjet në atraksionet e saj vendase u ngriten mbi nivelet para pandemisë, por paralajmëroi se pret që parqet jashtë vendit të jenë ende të prekura nga COVID.

Ndërkohë, Disney+ shtoi 11.8 milionë abonentë në tre muajt e fundit të 2021, duke e çuar totalin në pothuajse 130 milionë në mbarë botën.

Firma gjithashtu parashikoi rritje të mëtejshme të abonentëve për këtë vit.

Rritja e regjistrimeve në Disney+ sugjeron gjithashtu se disa zakone të qëndrimit në shtëpi të lidhura me pandeminë mund të jenë të qëndrueshme, pavarësisht shqetësimeve pasi Netflix kishte paralajmëruar se rritja po ngadalësohej.

Shefi ekzekutiv, Bob Chapek tha se ai besonte se shërbimi i transmetimit do të ketë 230 milionë deri në 260 milionë abonentë deri në vitin 2024.

“Ky shënon vitin e fundit të shekullit të parë të Ëalt Disney Company dhe performanca si kjo e shoqëruar me koleksionin tonë të pakrahasueshëm të aseteve dhe platformave, aftësitë krijuese dhe vendin unik në kulturë më japin besim të madh se do të vazhdojmë të përcaktojmë argëtimin për të ardhmen. 100 vjet”, tha ai. /KultPlus.com

Prev Post

NATO fton Rusinë për një raund të ri bisedimesh mes tensioneve në Ukrainë

Next Post

OPINION – Nostalgjia koloniale e Macronit: projekti islamik anti-musliman

post-bars

Leave a Comment