LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rusia tregon forcën, anijet luftarake futen në Detin Mesdhe

Rusia tregon forcën, anijet luftarake futen në Detin Mesdhe

 user 3  0 Commentsanije luftarakeDeti MesdheRruga pressrusia

Një grup anijesh të Flotës Veriore të Marinës Ruse kanë hyrë në Detin Mesdhe nëpërmjet Gjibraltarit për stërvitje ushtarake, njoftoi sot agjencia e lajmeve Interfax, duke cituar një deklaratë nga flota.

Lëvizjet ruse po monitorohen nga afër ndërsa grumbullimi i trupave ruse pranë Ukrainës dhe një shkëmbim deklaratash ndezëse kanë shkaktuar trazira në Perëndim, duke shkaktuar frikën e një lufte të afërt.

Moska mohon kategorikisht çdo plan për të pushtuar Ukrainën.

Rusia njoftoi muajin e kaluar se marina e saj do të zhvillonte një sërë stërvitjesh me të gjitha flotat e saj, dhe muajin e ardhshëm, nga Paqësori në Atlantik, në shfaqjen e fundit të forcës në një valë aktiviteti ushtarak mes një konfrontimi me Perëndimin.

Interfax raportoi se anijet që hynë në Mesdhe ishin Marshal Ustinov, fregata Admiral Kasatonov dhe ‘shkatërruesi’ Vice-Admiral Kulakov.

Rruga Press

Prev Post

Rama poston foto nga kopshti “Gjeniu i vogël”: Disa të rinj të talentuar po pikturojnë personazhe vizatimorë për vogëlushët

Next Post

“Nderi i Kombit”, sot 15 vite nga vdekja e legjendës së skenës shqiptare, KADRI ROSHI

post-bars

Leave a Comment