LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Nuk kishte nuhatje që nga fëmijëria, 25-vjeçares i rikthehet pas kalimit të Covid

Nuk kishte nuhatje që nga fëmijëria, 25-vjeçares i rikthehet pas kalimit të Covid

Nancy Simpson  i kishte humbur nuhatja që kur ishte fëmijë. 25-vjeçarja, nga Londra, u rrit pa shqisën e nuhatjes por mbeti e habitur kur pas rikuperimit nga Covid, ajo rifitoi nuhatjen.

Ajo tha për The Sun: “Kam qëndruar në shtëpi gjatë Krishtlindjeve, duke u izoluar në dhomën time dhe një ditë kuptova se isha në gjendje të nuhasja gjithçka.

Nancy Simpson  i kishte humbur nuhatja që kur ishte fëmijë. 25-vjeçarja, nga Londra, u rrit pa shqisën e nuhatjes por mbeti e habitur kur pas rikuperimit nga Covid, ajo rifitoi nuhatjen.

Ajo tha për The Sun: “Kam qëndruar në shtëpi gjatë Krishtlindjeve, duke u izoluar në dhomën time dhe një ditë kuptova se isha në gjendje të nuhasja gjithçka. Gjërat që më pëlqejnë t’i ndjej aromën më shumë janë frutat, qirinjtë dhe përdorimi i erëzave në gatime të ndryshme, tha ajo.

Jane Parker, një eksperte e shijeve dhe nuhajtjes tha se infeksionet virale mund të dëmtojnë qelizat nervore në hundë, gjë që i ndalon ata të dërgojnë sinjalet e duhura në tru. Shumicës së personave iu rikthehet nuhatja por disa prej tyre vuajnë nga këto ndryshime për periudha të gjata./gazetashekulli

Prev Post

Kisha 500-vjeçare armene Surp Sargis në Diyarbakır të Turqisë do të restaurohet

Next Post

Si të “zhdukni” flokët e thinjura? Zgjidhja është në kuzhinën tuaj

post-bars

Leave a Comment