LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Franca me rregulla të reja anticovid, nuk lejon turistët e pavaksinuar të hyjnë në territorin francez

Franca me rregulla të reja anticovid, nuk lejon turistët e pavaksinuar të hyjnë në territorin francez

Shtetasit që zgjedhin të shkojnë në Francë duhet të jenë të vaksinuar, ndryshe nuk të lejohen të hyjnë në territorin francez. Hyrja në këtë shtet pa kufizime është e pamundur. Ky rregull i ri vjen pasi Spanja ka refuzuar planet e BE-së për të pranuar certifikatat e rimëkëmbjes Covid për të ardhurit në Mbretërinë e Bashkuar. Në shenjat se rimëkëmbja globale nga Covid është larg përfundimit, dy nga linjat ajrore kryesore buxhetore të Londrës zbuluan të mërkurën se numri i pasagjerëve që ata transportuan shënoi një rënie në janar. Ndërkohë në Francë, numri i viktimave që nga fillimi i pandemisë shkoi në 124.212. Në spitale 3.654 pacientë me COVID-19 janë nën kujdes intensiv dhe 19.606 tjerë janë të hospitalizuar. Varianti Covid është bërë shumë i frikshëm, ndërsa ka shtuar satët e viktimave në borë.

Burimi: dailymail.co.uk | Përktheu dhe PërshtatiJOQ Albania

Prev Post

Erdogani viziton Ukrainën duke shpresuar të luajë ndërmjetësuesin me Rusinë

Next Post

Ministri i jashtën rus letër Xhaçkës me një pyetje: Jeni pro apo kundër anëtarësimit të Ukrainës në NATO

post-bars

Leave a Comment