LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Hoteli i ri në Peru ju mundëson të flini ‘direkt’ nën yje

Hoteli i ri në Peru ju mundëson të flini ‘direkt’ nën yje

Me planet e udhëtimit mbarë botëror të rikthyera në tryezë, mendjet tona dëshirojnë të shkojnë sa më larg që të jetë e mundur.

Për shumë adhurues të udhëtimeve, Peruja është në krye të listës. Shtëpia në Amazon dhe Machu Picchu, ka shumë për të bërë dhe parë.

Dhe tani çdo udhëtim i ardhshëm po duket edhe më i bukur me prezantimin e disa akomodimeve të reja mahnitëse. StarDome Peru është planifikuar të hapet në fillim të shkurtit dhe fton udhëtarët të qëndrojnë në një nga gjashtë suitat luksoze.

E vendosur midis Cusco dhe Machu Picchu, streha është bashkë-themeluar dhe drejtuar nga komuniteti lokal indigjen Keçuan. Qëllimi i ndërmarrjes është t’u japë udhëtarëve zhytje të thella kulturore dhe të përjetojnë jetën së bashku me vendasit.

Megjithatë, ajo që e bën hotelin edhe më të pabesueshëm është forma e tij. Ai përmban një kub gjeodezik të një lloji që jep pamje 360 ​​gradë të fshatit përreth dhe një pamje të pabesueshme të qiellit gjatë natës.

Ka pesë suita në katin e poshtëm të kupolës, ndërsa kati i fundit është gjithëpërfshirës. Kjo kuvertë e veçantë përmban mure xhami nga dyshemeja në tavan dhe një teleskop.

Për ata që duan pak më shumë privatësi, ekziston edhe një suitë e pavarur e quajtur Royal Apu Suite që ka pamje edhe më të mira.

Mëngjesi tradicional në restorantin e njohur Apu të StarDome është i përfshirë me çdo rezervim. Ndërkohë, ka edhe eksperienca private të ngrënies që u mundësojnë mysafirëve të shijojnë kuzhinën lokale. StarDome Peru do të fillojë të pranojë rezervime më 1 shkurt. Vizitorët mund të rezervojnë qëndrime çdo natë ose paketa të tërheqjes personale gjithë përfshirëse tre deri në gjashtë ditë.

Këto paketa do të mbulojnë akomodimin, transportin, ushqimin dhe ofrojnë përvoja të kuruara. Mysafirët e ardhshëm kanë mundësinë të marrin pjesë në ceremonitë e shërimit, eksplorimin e mjekësisë bimore dhe më shumë.  /Telegrafi

Prev Post

Auditorët e BE: Ndihma 700 mln euro nuk ishte efikase, Shqipëria, e fundit në rajon

Next Post

LAJM I FUNDIT/ Shuhet Dom Gjergj Simoni, dëshmitar i torturave të komunizmit në burgjet e diktaturës

post-bars

Leave a Comment