LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Papa Françesku mesazh prindërve: Mos i dënoni kurrë fëmijët homoseksualë

Papa Françesku mesazh prindërve: Mos i dënoni kurrë fëmijët homoseksualë

Papa Francesku u ka bërë thirrje prindërve që të mos i dënojnë fëmijët homoseksualë.

Ati i Shenjtë, i cili në të kaluarën shpesh iu është drejtuar duke folur hapur sindikatave civile dhe të drejtave të homoseksualëve, tashmë ka thënë “Mos e dëno kurrë një fëmijë homoseksual, por mendo se si t’a ndihmosh atë”.

Nuk është hera e parë që Papa Françesku mban anën në mbrojtje të të drejtave të homoseksualëve dhe LGBT +.

Burimi: www.repubblica.it| Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

Prev Post

Nëna ukrainase pajiset me pushkë – “Nëse vjen puna, do të luftojmë për Kievin”

Next Post

Kriza në Ukrainë: Putin dërgon aeroplanët në Bjellorusi përkundër paralajmërimeve të Biden (VIDEO)

post-bars

Leave a Comment