LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Artistja që i kthen gjethet e rëna në art me qëndisje shumëngjyrëshe

Artistja që i kthen gjethet e rëna në art me qëndisje shumëngjyrëshe

Artistja braziliane Laura Dalla Vecchia, përdor natyrën si pikë qendrore të artit të saj.

Ajo merr atë që kanë për të ofruar pemët lokale, gjethet e tyre dhe i qëndis mbi to kafshët me ngjyra të ndryshme. Rezultatet janë mahnitëse dhe frymëzojnë një lidhje më të thellë me mjedisin që na rrethon.

Disa nga punimet e artistes Laura Dalla Vecchia./KultPlus.com

Prev Post

TELASHE për bujqit! Serat e sapombjella po dëmtohen nga ngricat

Next Post

Armando Duka publikon mesazhin kërcënues që mori në telefon: Jep dorëheqjen për 24 orë ose 60 plumba i ke në kokë

post-bars

Leave a Comment