LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Nuk kositi barin në oborr nga pafuqia, gjykatësja bjonde “bën për një lek” të sëmurin me kancer

Nuk kositi barin në oborr nga pafuqia, gjykatësja bjonde “bën për një lek” të sëmurin me kancer

Një debat mes një gjyqtareje dhe një 72-vjeçari me kancer është bërë viral pasi përdoruesit e rrjeteve sociale u tronditën kur dëgjuan të moshuarin duke u qortuar për gjendjen e oborrit të tij në periferi të Detroitit. Burhan Chowdhury mund të shihej duke luftuar për të marrë frymë teksa mori pjesë në paraqitjen e tij të fundit në gjykatën shtetërore të Miçiganit mbi Zoom, duke i shpjeguar gjykatësit se ishte ‘i dobët’ dhe nuk kishte qenë në gjendje të pastronte barin e tepërt në pronën e tij.

Por gjyqtarja e rrethit të 31-të Alexis G Krot thjesht i tha të pandehurit se gjendja e barit në oborr ishte “krejtësisht e papërshtatshme” dhe se ai duhet të “turpërohej” nga vetja. “Nëse do të mund të të jepja burg për këtë, do ta bëja.” – tha gjykatësja. Duke i dhënë Chowdhury një gjobë prej 100 dollarësh, ajo shtoi: “Duhet ta pastroni atë. Kjo është krejtësisht e papërshtatshme.”

Djali i të moshuarit, i cili mori pjesë në seancën dëgjimore në Zoom me babain e tij, foli më pas në emër të tij, duke përsëritur jo vetëm gjendjen e keqe që kishte ndaluar pastrimin e barit, por edhe duke shpjeguar se prona tashmë ishte rregulluar. Ai tha: “Babai im është aktualisht i sëmurë dhe ne e pastruam atë”./JOQ

Prev Post

Bisedimet me Moskën dështuan sërish/ Ish-zyrtarja e Pentagonit: SHBA të përgatitet për luftë me Rusinë, Putin do të kërkojë…

Next Post

Armando Broja “çmend” anglezët! Një varg klubesh në Angli duan të nënshkruajnë me sulmuesin shqiptar

post-bars

Leave a Comment