LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Presidentit të PE: Mbështetës i palodhur i integrimit të Shqipërisë

Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Presidentit të PE: Mbështetës i palodhur i integrimit të Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta shpreh ngushëllime për ndarjen e parakohshme nga jeta të Presidentit të Parlamentit Evropian, Davide Sassoli, në moshën 65-vjeçare.

Meta shkruan në një postim në “Facebook” se Sassoli ishte një mbështetës i palodhur i zgjerimit të BE drejt Ballkanit Perëndimor dhe të integrimit të Shqipërisë.

“I hidhëruar nga humbja e papritur e një europianisti të shquar dhe mbështetësi të palodhur të zgjerimit të BE drejt Ballkanit Perëndimor dhe integrimit të Shqipërisë, Presidentit të Parlamentit Europian, David Sassoli. Ngushëllime për familjen e Tij dhe institucionet europiane!”, shkruan Meta.

https://scontent.ftia8-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/p235x350/271721661_470489991112908_1754661985484228838_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-5&_nc_sid=110474&_nc_eui2=AeHUQiIx9Patvkm9HGzc6FSZsyaInJ4On4yzJoicng6fjNgnGlZOH3dCk6EH6tesoUs&_nc_ohc=UXNaP8AIfnQAX_ZWMk9&_nc_ht=scontent.ftia8-1.fna&edm=AN6CN6oEAAAA&oh=00_AT8noLWalIiaFzk94O4RFRNsK93rAGmYr4GUCQK49gfSkg&oe=61E2711A

(BalkanWeb)

Prev Post

Pas tërmetit vendi “mbërthehet” nga stuhia e dëborës, harta e qyteteve që do të godasë

Next Post

Tre ditë pas protestës së Berishës, blindohet sërish dera kryesore e selisë së PD

post-bars

Leave a Comment