LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Kurti reagon për vdekjes e Sassolit: Ishte një mik i Kosovës

Kurti reagon për vdekjes e Sassolit: Ishte një mik i Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas vdekjes së presidentit të Parlamentit Europian, Davide Sassoli, shkruan KultPlus.

Përmes një postimi në “Twitter”, Kurti ka shkruar se Sassoli ishte mik i Kosovës.

“Jemi të pikëlluar nga lajmi për vdekjen e David Sassoli-t, president i Parlamentit Evropian, mik i Kosovës dhe një burrë që vërtet solli vlera evropiane në institucionet e BE-së. Do të na mungojë tmerrësisht”, ka shkruar Kurti.

Sassoli ka vdekur si pasojë e një sëmundjeje të rëndë. Lajmi u bë i ditur nga zëdhënësi i tij, përmes një postimi në Twitter, derisa sot është konfirmuar edhe vdekja e tij nga zëdhënësi i tij. /KultPlus.com

https://twitter.com/albinkurti?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1480801300451405833%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.kultplus.com%2Flajme%2Fkurti-reagon-per-vdekjes-e-sassolit-ishte-nje-mik-i-kosoves%2F

Prev Post

Tre ditë pas protestës së Berishës, blindohet sërish dera kryesore e selisë së PD

Next Post

VIDEO / Kryhet transplanti i parë në botë i zemrës nga derri te njeriu

post-bars

Leave a Comment