LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Erdogani në Shqipëri në ditën e vdekjes së Skënderbeut

Erdogani në Shqipëri në ditën e vdekjes së Skënderbeut

Presidenti turk Recep Tayp Erdogan do të vizitojë Shqipërinë më datë 17 Janar. Mësohet se takimi vjen me ftesë të kryeministrit Edi Rama, dhe Erdogan do të vijë në Shqipëri për të vizituar banesat e rindërtuara me financim nga Turqia pas tërmetit të 26 Nëntorit në zonën e Laçit.

Vizita e tij përkon me përvjetorin e ndarjes nga jeta të heroit tonë kombëtar Gjergj Kastrioti Skëndërbeu./infoshqip.com

Prev Post

Anulohet festivali i krijimeve artistike nga akulli e bora në Kinë

Next Post

Aktorja nga Kosova në një listë me Lady Gaga-n e Nicole Kidman për çmimet BAFTA

post-bars

Leave a Comment