LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 23 vjet nga vrasja e Bajram Kelmendit dhe dy djemve të tij

23 vjet nga vrasja e Bajram Kelmendit dhe dy djemve të tij

Sot u mbushën 23 vjet nga vrasja e avokatit të shquar shqiptar Bajram Kelmendi dhe dy djemve të tij, Kastriotit dhe Kushtrimit.

Kujtojmë se atëkohë avokati Kelmendi së bashku me dy djemtë e tij ishin marrë me dhunë nga forcat serbe me datën 24 mars, pikërisht në ditën që NATO-ja edhe filloi bombardimet e para në Kosovë ndaj caqeve serbe.

Bashkëshortja e avokatit Bajrami dhe nëna e dy djemve të saj, Kastriotit dhe Kushtrimit, Nekibe Kelmendi, tashmë e ndjerë, lajmin për vendndodhjen e kufomave të familjarëve të saj e kishte marrë më 26 mars.

Kufomat ishin gjendur afër një distributori gazi në rrugën Prishtinë – Fushë-Kosovë.

Kujtojmë se Kelmendi si avokat kishte proceduar një dosje për krimet e regjimit të Milosheviqit në Kosovë, të cilën do ta dorëzonte në Hagë. https://zeri.info/inarticle.html

Bajram Kelmendi ishte edhe aktivist në Këshillin për Mbrojtjen e të Drejtave e Lirive të Njeriut. / KultPlus.com

Prev Post

Jetik për shëndetin: A jeni duke marrë mjaftueshëm Magnez

Next Post

Ora verore 2022 ndryshon këtë të dielë, akrepat shkojnë 60 minuta para

post-bars

Leave a Comment