LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 “Rritja e çmimeve është thjesht psikologjike”/ U shfaq me pelerinën ‘e grisur’, sa kushton vetëm një nga elementët e veshjes së Ramës

“Rritja e çmimeve është thjesht psikologjike”/ U shfaq me pelerinën ‘e grisur’, sa kushton vetëm një nga elementët e veshjes së Ramës

Kryeministri Edi Rama ishte pothuajse gjatë gjithë ditës së djeshme, në mbikëqyrjen e çmimeve në supermarkete dhe furra buke.

Edhe pse e dielë, kryeministri kishte zbritur në terren, së bashku me ministret, një prej të cilave, Delina Ibrahimaj, e cila u bë virale pak ditë më parë, me deklaratën e saj se një shqiptar që merr 140 euro në muaj nuk quhet i varfër.

Në bisedën me shitësen e furrës së bukës, Rama tha se rritjet e çmimit janë thjesht psikologjike, pasi njerëzit janë në stres dhe kanë shtuar blerjet e tyre.

Këtë deklaratë, Rama e lëshoi, teksa kishte të veshur ‘një pelerinë’ që dyshohet se është më shumë se 6 rroga mesatare në Shqipëri.

Siç shihet edhe nga kërkimet që kanë bërë qytetarët, Rama mban të veshur “një pelerinë” që kushton mbi 3 mijë dollarë, nga firma Yamamoto.

/Rruga Press

Prev Post

Kthim pas 30 viteve/ Aliyev uron nga Karabaku popullin e Azerbajxhanit për festën e Sulltan Nevruzit

Next Post

Bisedimet për paqen, Putin pranon ftesën e Zelenskyt për t’u takuar personalisht

post-bars

Leave a Comment