LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Kosova duhet të jetë në NATO të paktën për dy arsye

Kosova duhet të jetë në NATO të paktën për dy arsye

Nga Elvis Hoxha

Kosova duhet të jetë në NATO të paktën për dy arsye që kanë të bëjnë me fuqinë dhe saktësinë e vetë NATO-s:

  • përcaktimi i Ballkanit perëndimor realisht drejt Perëndimit, duke pasur parasysh elementin sllav të Maqedonisë së Veriut që është pro-ruse;
  • mbushja e vrimave të NATO-s në brendësi të saj: nuk ka sesi të lihet jashtë NATO-s Kosova që është shprehur haptas dhe gjithnjë pro Perëndimit, më shumë se çdo popull tjetër i rajonit.
    Nëse Kosova nuk pranohet shpejt në NATO, atëherë duhet të kuptojmë se anëtarët e Aleancës nuk janë të qartë as në lidhje me aspiratat e tyre dhe as në lidhje me konceptin e Aleancës dhe të vendeve të shoqërisë së lirë.
    Shprehjet e herëpashershme të presidentit Macron lidhur me Serbinë, apo edhe qëndrimet e dyzuara të Lajçakut e vonojnë NATO-n dhe BE-në përpara barbarisë së Rusisë. /Rruga Press
https://www.facebook.com/ElvisHoxha2015/posts/1615161292175919
Prev Post

Nivele të frikshme! Vaji i lulediellit arrin rekordin, çmimi i shumicës në 430 lekë/litër

Next Post

Bienalja e Venecias, Margariti: Lumturi Blloshmi, artiste që fliste përmes artit

post-bars

Leave a Comment