LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Protestuesit në Rrugën e Kombit/ Bashkohet me protestuesit edhe Dom Gjergj

Protestuesit në Rrugën e Kombit/ Bashkohet me protestuesit edhe Dom Gjergj

Ndërsa banorë dhe protestues kanë bllokuar ditën e sotme edhe Rrugën e kombit në shenjë proteste ndaj rritjes së çmimit të naftës.

Ndalimi i qarkullimi të makinave ka bërë që të bllokohet Dom Gjergj Meta i cili ka dalë nga makina dhe ka përshëndetur protestuesit.

Ai ka shkëmbyer disa batuta me të pranishmit, të cilët dëgjohet t’i thonë se “është më mirë që të ecën në këmbë se sa me makinë”.

Nga Saranda deri në Shkodër, shqiptarët janë ngritur në protestë kundër rritjes së çmimit të karburanteve, duke bllokuar disa akse rrugore.

RrugaPress

Prev Post

Disa nga mesazhet e fuqishme të librit të shenjtë, Kur’anit

Next Post

Rubrika letrare Kontakt| 5 poezi nga Mimoza Eliona Osmani

post-bars

Leave a Comment