LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Një javë luftë/ Rusia heq flamurin ukrainas në selinë diplomatike të Kievit në Moskë, mbyllen dyert e ambasadës

Një javë luftë/ Rusia heq flamurin ukrainas në selinë diplomatike të Kievit në Moskë, mbyllen dyert e ambasadës

Flamuri ukrainas është hequr në ambasadën e vendit në Moskë, njoftoi të mërkurën agjencia shtetërore ruse e lajmeve RIA.

Sipas RIA, një shenjë që tregonte se ndërtesa ishte shtëpia e ambasadës ukrainase u hoq gjithashtu dhe dyert u mbyllën.

Qeveria ukrainase ndërpreu marrëdhëniet diplomatike me Rusinë më 24 shkurt, pasi Moska urdhëroi një pushtim të vendit./balkanweb.com

Prev Post

Kurti për SkyNews: Ballkani nuk është imun ndaj agresionit rus

Next Post

Tregim/Historia e bujķut të zgjuar dhe mbretit që përloti botën. Lexojeni sepse do merrni mësim të mirë për jetën

post-bars

Leave a Comment