LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Të gjithë veshën bluzën ‘kundër luftës’, por kapiteni turk e refuzoi për këtë arsye!

Të gjithë veshën bluzën ‘kundër luftës’, por kapiteni turk e refuzoi për këtë arsye!

Kapiteni i ekipit turk, Erzurumsor, Aykut Demir, i cili u përball me Ankaragucu në Ligën e Parë të TFF, nuk mori pjesë në protestën kundër luftës që u bë nga ekipi i tij.

Një fotografi në ceremoninë para ndeshjes ku Erzurumspor priti Ankaragücü në Ligën e Parë u bë virale në rrjetet sociale.

Në Erzurumspor, ku e gjithë skuadra bluzat “No War”, kapiteni Aykut Demir zgjodhi të mos vishte bluzën që përcillte këtë mesazh. Fakti që Aykut Demir ishte i vetmi që kishte veshur bluzën e veshur nga e gjithë skuadra përsa i përket ndjeshmërisë ndaj luftës, ishte në rendin e ditës edhe në rrjetet sociale.

Aykut Demir, e shpjegoi vendimin e tij pasi mori shumë kritika nga tifozët.

“Mijëra njerëz vdesin çdo ditë në Lindjen e Mesme. Ata që injorojnë persekutimin atje dhe nuk flasin, e bëjnë këtë kur bëhet fjalë për Evropën. Nuk më pëlqente të vishja bluzën sepse nuk ishte bërë për ato vende. Nuk do të isha rehat po ta vishja. Gjithashtu jam i trishtuar që ka luftë kudo në botë. Unë ndaj dhimbjen e njerëzve të pafajshëm”, tha portieri për Anadoll.

/GazetaBlic SportMë shumë nga int

Prev Post

Inteligjenca amerikane ngre alarmin: Lukashenko fut ushtrinë me 48 mijë trupa në betejë

Next Post

Borë dhe temperatura të ulëta, Korça prej 3 ditësh pa energji elektrike, probleme edhe në Pogradec

post-bars

Leave a Comment