LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Kiev: Kemi shkatërruar një numër të madh avionësh rusë, meritë edhe e “Bayraktar TB2”

Kiev: Kemi shkatërruar një numër të madh avionësh rusë, meritë edhe e “Bayraktar TB2”

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës njoftoi se kanë shkatërruar një numër të madh avionësh rusë, si dhe një tren mallrash që transportonte karburant dhe naftë.

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës njoftoi se kanë shkatërruar një numër të madh avionësh rusë, si dhe një tren mallrash që transportonte karburant dhe naftë.

Në një deklaratë me shkrim nga Ministria e Mbrojtjes, thuhet se ushtria ruse gjatë ditës së djeshme ka humbur tre avionë luftarakë Su-30 dhe dy avionë luftarakë Su-25, 11 helikopterë dhe dy avionë transportues Il-76.

Sipas deklaratës, ku theksohej se avionët që i përkisnin ushtrisë ruse u shkatërruan nga sistemet e mbrojtjes ajrore S-300 dhe Buk M-1, si dhe Su-27, një tren mallrash që transportonte karburant u shkatërrua nga puna e suksesshme nga ekipi i “Bayraktar TB2” (dron i armatosur pa pilot prodhim turk)./TRT

Prev Post

Kievi refuzon negociatat në Minsk, propozon Stambollin, Varshavën, Bakunë ose Budapestin

Next Post

“Mosha dyzetvjeçare është pleqëria e rinisë. Mosha pesëdhjetëvjeçare është rinia e pleqërisë.”

post-bars

Leave a Comment