LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Vranësira dhe kthjellime, parashikimi i motit për ditën e sotme

Vranësira dhe kthjellime, parashikimi i motit për ditën e sotme

Dita e fundit e javës pritet të jetë me temperatura të larta. Vendi ynë vijonë të jetë gjatë paradites në dominim e kthjellimeve në zonat bregdetare dhe të ulëta. Por në zonat malore priten vranësira të lehta. Ndërsa në orët vijuese vranësirat e lehta do të shfaqen në të gjithë Shqipërin, ku më të theksuara do të jenë në zonat Verilindore dhe Juglindore por nuk do të sjellin reshje, sipas MeteoAlb.

Temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes, por mbeten kostante në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -2°C deri në 16°C. Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 28 km/h nga drejtimi Jugor – Juglindor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

Rruga Press

Prev Post

VIDEO: Ushtria ruse merr nën kontroll aeroportin e Kievit

Next Post

A e dini se muslimanët pasi tështijnë thonë “Elahmdulilah”?! Shkenca u mahnit pasi…!?

post-bars

Leave a Comment