LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Tensionet te “5 Maji”, dëmtohen 8 efektivë, u goditën me sende të forta

Tensionet te “5 Maji”, dëmtohen 8 efektivë, u goditën me sende të forta

Tetë efektivë policisë kanë marrë dëmtime nga sende të forta, të hedhura nga banoërt e “5 Majit”, gjatë rezistencës së tyre kundër vendimit për shembjen e disa banesave në këtë zonë.

Bëhet fjalë për 5 punonjëse të Policisë së Shtetit dhe 3 punonjës të Policisë Bashkiake, të cilët po marrin ndihmë mjekësore në Spitalin e Traumës.

“Policia e Tiranës ka shoqëruar disa persona në Komisariat dhe cilido që ka ushtruar dhunë ndaj punonjësve të Policisë, do përballet me ligjin. Policia e Shtetit apelon për këdo të ndalë e shmangë aktet e dhunës mbi forcat e rendit, në të kundërt do të përballen me forcën e ligjit”, thuhet në njoftimin e policisë./vizionplus.tv

Prev Post

Përhapja e fesë Islame: ”Fisnikëria shqiptare, ishte e para që provoi dukurinë e kalimit në Islam”

Next Post

6 frazat që njerëzit negativë i përdorin për të zvogëluar vetëbesimin tek të tjerët

post-bars

Leave a Comment