LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Ukraina: Rusët kanë shkelur mbi 60 herë armëpushimin, gjatë 24 orëve të fundit

Ukraina: Rusët kanë shkelur mbi 60 herë armëpushimin, gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka deklaruar se janë regjistruar 60 shkelje të armëpushimit nga separatistët në rajonin e Donbasit gjatë 24 orëve të fundit, duke shkaktuar plagosjen e një ushtari, sipas The Guardian

“Forcat pushtuese ruse vazhdojnë të injorojnë marrëveshjet e nënshkruara më 22 korrik 2020 në kuadër të Grupit Trepalësh të Kontaktit.

Gjatë 24 orëve të fundit, më 17 shkurt, forcat e armatosura të Federatës Ruse kanë shkeluar 60 herë armëpushimin, 43 prej të cilave duke përdorur armë, të cilat janë ndaluara nga marrëveshjet e Minskut.

Të enjten në mëngjes, separatistët e mbështetur nga Rusia bombarduan një çerdhe, duke plagosur tre persona, në atë që liderët perëndimorë e cilësuan një “operacion me flamur të rremë”./infoshqip.com

Prev Post

E padëgjuar/ Policia dhe Prokuroria e Elbasanit “në këmbë” për një qelbës, bujku dyerve të drejtësisë se e mbyti qeni i tij

Next Post

“Kam dashuruar shumë dhe vazhdoj ta dua … ”. Historia e Claudia Morit dhe Adriano Celentanos

post-bars

Leave a Comment