LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Trageti Igumenicë-Brindizi digjet nga flakët, shpëtohen pasagjerët dhe ekuipazhi

Trageti Igumenicë-Brindizi digjet nga flakët, shpëtohen pasagjerët dhe ekuipazhi

Një traget i linjës Igumenicë – Brindizi ka shpërthyer në flakë.

Mësohet se në bord ishin 237 pasagjerë dhe 51 anëtarë të ekuipazhit. Flakët kanë shpërthyer menjëherë pas nisjes nga porti grek i Igumenicës. Zjarri ka rënë në veri të Korfuzit mes Greqisë dhe Shqipërisë.

Kapiteni i “Euroferry Olympia” u kishte kërkuar pasagjerëve të evakuohen nga anija. Ndërkohë në vendngjarje u dërguan tre varka patrullimi dhe tre rimorkiatorë të rojes bregdetare greke.

Sipas informacioneve, të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhi kanë hipur në varkat e shpëtimit dhe do të transportohen nga anijet në vendngjarje./vizionplus.tv

Prev Post

Deputeti i Lëvizjes VETËVENDOSJE!: “Ballkani i Hapur” është i nxituar

Next Post

16 vite nga vdekja e piktorit Kel Kodheli

post-bars

Leave a Comment