LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Zeka: Në 83-tën i solla 75 karafila Enver Hoxhës nga Parisi, më vonë urova t’i bëheshin ferr

Zeka: Në 83-tën i solla 75 karafila Enver Hoxhës nga Parisi, më vonë urova t’i bëheshin ferr

Ish-deputeti i Kosovës, Milaim Zeka ka ndarë një histori interesante nga jeta e tij.

Milaim Zeka gjatë intervistës në emisionin në TV Ora, kur po fliste për fëmijërinë e tij ka treguar edhe një histori kur ka qenë student.

Në vitin 1983 ai i ka sjellë Enver Hoxhës 75 karafila na Parisi, por kur e pa gjëndjen e tmerrshme që e kishte mbuluar gjithë Shqipërinë nga ky regjim iu lut zotit që ato karafila t’i bëheshin ferr.

“Unë kam qenë ai studenti kosovar që në vitin 1983, i kam sjellë nga Parisi 75 karanfila Enver Hoxhës. Kur kam ardhur në Shqipëri, kam parë se çfarë tmerri ka qenë Shqipëria, ku e ka katandisur regjimi këtë popull të shkretë. I kishte mohuar dy gjëra popullit, besimin në Zot dhe pronën private. Kur jam larguar, nga Tirana deri në Vienë kam qenë duke qarë edhe thashë o Zot ato 75 karafila ferr iu bëfshin”, u shpreh Zeka./http://goandwatch.com/

Prev Post

Liderët botërorë urojnë Kosovën për përvjetorin e pavarësisë

Next Post

Zbulohet një kantier ndërtimi i dinastisë Tang në qytetin lindor të Kinës

post-bars

Leave a Comment