LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Richard Gere shet vilën e tij përrallore për një shumë marramendëse; (PAMJET)

Richard Gere shet vilën e tij përrallore për një shumë marramendëse; (PAMJET)

Tre kate ndertese e vendosur në një park fantastik prej 50 hektarësh në periferi të Nju Jorkut, tetë dhoma gjumi, njëmbëdhjetë banja, një kuzhinë ne forme ishulli superluksoze, dhe më pas një bibliotekë, një dhome studimi, një dhome muzike, një punishte qeramike, pishinë, stallë hipizimi dhe një tarracë panoramike për një total prej mbi një mijë metrash katrorë.

Kjo eshte rezidenca fantastike qe Richard Gere e shiti per shifren rekord 28 milione dollare.

Nje prone historike e aktorit 72 vjeç, qe e ka perdorur prej me shume se 30 vitesh.

Gere e kishte blerë pronën në 1986, kur ishte tashmë një yll  kinemaje pasi luajti rolet kryesore në “American Gigolo” dhe “Officer and Getiluomo”, dhe ka qenë, për më shumë se tridhjetë vjet kjo rezidence ka New York ka qene shtepia e tij e qendrimit .

Një vit më parë, seks simboli i kinemasë hollivudiane bleu një të re në North Salem për 9.8 milionë, ku u shpërngul me gruan e tij të tretë Alejandra Silva, 38 vjeç dhe dy fëmijët e tyre.

Rezidenca e re ndodhet në një sipërfaqe prej 35 hektarësh dhe po aq luksoze sa ajo e mëparshmja me 7 dhoma gjumi dhe 9 tualete, një pishinë të brendshme, një pishinë të jashtme, një palestër dhe një bodrum vere.

Gjithashtu ka edhe një vilë me dy dhoma gjumi me një zyrë private, fushë tenisi dhe palestër super të pajisur./Tgcom/vizionplus.tv

Prev Post

Presidenti ukrainas: Nuk e kemi parë ende tërheqjen e trupave rusë

Next Post

“Poeti me shtat të vogël…”, në kujtim të Frederik Rreshpjes

post-bars

Leave a Comment