LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Ligj i ri/ Shoferët që kapen “tapë” në timon do të ndëshkohen me punë në morg

Ligj i ri/ Shoferët që kapen “tapë” në timon do të ndëshkohen me punë në morg

Një mënyrë e veçantë, makabre dhe po ashtu efektive do të aplikohet nga autoritetet tajvaneze për drejtuesit e mjeteve që kapen duke drejtuar mjetin e tyre në gjendje të dehur në mënyrë që mos të drejtojnë automjetin më kurrë nën ndikimin e alkoolit.

Në veçanti, qyteti i Kaohsiung ka vendosur të shtojë në legjislacionin e tij vendas një ndëshkim shembullor shtesë për shoferët e dehur, i cili përfshin punën në morgun e spitalit qendror të qytetit, me qëllim që shkelësit dhe shoferët e rrezikshëm të “përballen me vdekjen” nga afër.

Tashmë, 11 të arrestuarit e parë për drejtim mjeti nën efektin e alkoolit po punojnë në morgun e spitalit duke pastruar të gjitha dhomat, frigoriferët madje edhe krematoriumin për djegien e viktimave.

Burimi: www.newsauto.gr|Përktheu dhe përshtati: JOQ ALBANIA

Ανατριχιαστική υποχρεωτική εργασία για μεθυσμένους οδηγούς!
Prev Post

Nikolla Koperniku dhe Galileo Galilei ata që guxuan të parët “të fusin në sherr” shkencën me fenë

Next Post

Astronomët bëjnë zyrtar lajmin e madh, tani kemi një ‘fqinj’ të ri…

post-bars

Leave a Comment