LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Bien çmimet e naftës pas njoftimit të Rusisë për tërheqjen e trupave afër Ukrainës

Bien çmimet e naftës pas njoftimit të Rusisë për tërheqjen e trupave afër Ukrainës

Çmimet e naftës dolën nga nivelet më të larta të shtatë viteve, dhe ranë gati 2.5% mëngjesin e së martës në 94.10 dollarë për fuçi, pasi Rusia bëri të ditur se disa nga trupat e saj në kufirin me Ukrainën do të ktheheshin në bazë.

Standardi i SHBA-së për naftën bruto, WTI, ra me 2.7%, në 92.88 dollarë për fuçi nën shenjat se tensionet gjeopolitike po zbuten.

“Nuk ka çmime për të hamendësuar forcën lëvizëse pas kësaj periudhe paqëndrueshmërie,” thotë Stephen Brennock nga ndërmjetësi i naftës PVM.

“Kriza Rusi-Ukrainë e ka vënë tregun e energjisë në gatishmëri të lartë për ndërprerje të mundshme të furnizimeve ruse me energji”, ka shtuari ai.

Rruga Press

Prev Post

Ministrat e Mbrojtjes të NATO-s do të diskutojnë situatën rreth Ukrainës

Next Post

SHBA në thatësirën më të madhe të 12 shekujve të fundit

post-bars

Leave a Comment