LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Video-Burri nga Jemeni theu rekordin Guinness për vendosjen e katër vezëve mbi njëra-tjetrën

Video-Burri nga Jemeni theu rekordin Guinness për vendosjen e katër vezëve mbi njëra-tjetrën

Një burrë nga Jemeni theu rekordin e tij botëror Guinness kur arriti të vendoste katër vezë njëra mbi tjetrën pa u rrëzuar.

Sipas medieve të huaja Mohammed Muqbel, i cili për herë të parë theu rekordin kur vendosi tre vezë, tani ka thyer rekordin e tij gjatë një përpjekjeje në Stamboll, Turqi, ku arriti të grumbullonte katër vezë në një kullë.

Muqbel tha se truku ishte më i vështirë se sa duket.

“Shumë persona në mbarë botën nuk arrijnë ta kuptojnë punën e vështirë të lidhur me balancimin”, i tha ai Guiness World Records.

Ai tha se balancimi kërkon “durim, fokus dhe qetësi të jashtëzakonshme”.

https://www.instagram.com/gwrarabia/?utm_source=ig_embed&ig_rid=07255f6f-0432-4a2d-9102-d8866225794d
Prev Post

Nafta shkon 199 lekë/litër, 40% më e shtrenjtë se gjatë pandemisë. Rritja e tetë në pak muaj

Next Post

Manifestime anti-shqiptare në Athinë për të ashtuquajturën autonomia e Vorio Epirit

post-bars

Leave a Comment