LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Paralajmërimi i KQZ: Kujdes! Shitja dhe blerja e votës dënohen deri në 5 vite burg

Paralajmërimi i KQZ: Kujdes! Shitja dhe blerja e votës dënohen deri në 5 vite burg

Në më pak se 1 muaj në Shqipëri do të zhvillohen zgjedhjet e pjesshme lokale në 6 Bashki: Shkodër, Dibër, Durrës, Lushnje, Rrogozhinë, Vorë.

Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi, ka paralajmëruar qytetarët në këto bashki që të mos e shesin dhe blejnë votën, pasi do të dënohen deri në 5 vite burg.

“Kujdes! Përbën vepër penale! Shitja dhe blerja e votës dënohen nga 1 deri në 5 vjet burg”, shkruan Celibashi./newsbomb.al

Prev Post

Përse gomat patjetër duhet të jenë të zeza dhe me asnjë ngjyrë tjetër

Next Post

Turqia dhe Emiratet e Bashkuara Arabe nënshkruan 13 marrëveshje në fusha të ndryshme

post-bars

Leave a Comment