LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Probleme me motin në Korçë! Fshatrat s’kanë energji elektrike, bllokohen rrugët

Probleme me motin në Korçë! Fshatrat s’kanë energji elektrike, bllokohen rrugët

Më shumë se 10 fshatra në Korçë janë pa energji elektrike. Shkak është bërë moti i keq i cili ishte prezent ditën e kaluar. Në njësinë administrative Proptisht kanë ngelur mbi 10 fshatra pa energji elektrike, ku është duke u punuar për riparimin e dëmtimeve. Po ashtu, probleme ka në disa zona malore në juglindje me shkëputjen e energjisë elektrike por edhe bllokimin e rrugëve, për shkak të terrenit të vështirë malor.

Aktualisht trashësia e reshjeve të dëborës në zonë ka arritur deri në 20 centimetra.

Më e vështirë është situata në qarkullimin normal të automjeteve në Mokër te Pogradecit, Panarit te Korçës, Moglicë e Gorë te Maliqit.  Sipas ARRSH, të gjitha akset janë të hapura pasi është punuar gjatë gjithë natës dhe ka ndihmuar fakti që temperaturat nuk kanë qenë nën minus, çka e ka bërë më të lehtë punën e borëpastrueseve.

Rruga Press

Prev Post

23 vjet më parë, policia serbe urdhëroi marrjen e kufomave të viktimave të Reçakut

Next Post

Rikthehet pesimizmi, treguesi i besimit në ekonomi e nis me rënie vitin 2022

post-bars

Leave a Comment