LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Rrëzohet qeveria e Malit të Zi. Abazoviç drejt kryeministrisë?

Rrëzohet qeveria e Malit të Zi. Abazoviç drejt kryeministrisë?

Me 43 vota të deputetëve të opozitës dhe të grupit parlamentar “Bardhezi” është votuar mocioni i mosbesimit të Qeverisë së Malit të Zi. Kundër rrëzimit të Qeverisë votuan vetëm 11 deputetë. Para votimit, deputet e partive proserbe u larguan nga salla plenare.

Kujtojmë që zv.kryeministri shqiptar Dritan Abazoviç ka propozuar tashmë të krijohet një qeveri e re e pakicës, ku disa prej përfaqësuesve të minoritetet e kanë propozuar pikërisht Abazoviçin për kryeministër.

Rruga Press

Prev Post

“S’kam karburant”/ Bleu 13 litra benzinë, si u vetëvra i riu në Kërrabë duke i vënë zjarrin makinës. Çfarë deklarojnë familjarët

Next Post

Kina i bashkohet Rusisë në kundërshtimin e zgjerimit të NATO-s

post-bars

Leave a Comment