LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Lajm fantastik, Shqipëria do të presë Kampionatin Europian të Peshëngritjes 2022

Lajm fantastik, Shqipëria do të presë Kampionatin Europian të Peshëngritjes 2022

Me anë të një konference për shtyp në ambientet e Komitetit Olimpik Kombëtar Shqiptar, presidenti i KOKSH, Fidel Ylli dhe kreu i shtangës Elez Gjoza, kanë njoftuar se Kampionati Europian i Peshëngritjes 2022, i parashikuar për tu zhvilluar në Bullgari, do të mbahet tashmë në vendin tonë.

Aktiviteti do të zhvillohet në muajin maj në Tiranë. Ky do të jetë evenimenti i tretë madhor i peshëngritjes që do të zhvillohet në Shqipëri gjatë këtij viti, pasi më parë siç dihet janë zyrtarizuar për tu zhvilluar në Tiranë, si zgjedhjet për Federatën Botërore, gjithashtu edhe Europiani i moshave U-20 dhe U-23.

(BalkanWeb)

Prev Post

Ministri i Infrastrukturës: Linja hekurudhore Prishtinë-Durrës po bëhet realitet

Next Post

Microsoft tregon se cili sistem operativ po mirëpritet – Windows 10 apo Windows 11

post-bars

Leave a Comment