LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Iran, luani ik nga kafazi dhe mbyt një punonjës të kopshtit zoologjik

Iran, luani ik nga kafazi dhe mbyt një punonjës të kopshtit zoologjik

eheran

Një luan ka ikur nga kafazi dhe mori jetën e një të punësuari në kopshtin zoologjik në Erak të Iranit.

Disa luanë kanë ikur nga kafazi kur punonjësi i kopshtit zoologjik në Erak hapi atë për të ushqyer kafshët e egra, njoftoi agjencia zyrtare iraniane e lajmeve IRNA.

Luani sulmoi të punësuarin e kopshtit zoologjik i cili iu nënshtrua plagëve të mara nga sulmi.

Drejtori i kopshtit zoologjik Riza Seyyad Hakshumar mohoi pretendimet se “disa luanë kanë ikur nga kopshti zoologjik”.

“Luanët nuk kanë dalë nga kopshti zoologjik”, ka thënë Haksumar.

Më tej theksohet se luanët që ikën u kthyen në kafazet e tyre./,Anadolu Agency (AA).

Prev Post

Ja se si i edukon fëmijët e saj Mbretëresha e Jordanisë

Next Post

Edi Rama flet kur e rrahën në 97: Mjeku në Paris më tha se ishte mrekulli që mbijetova dhe kjo falë një cilësie

post-bars

Leave a Comment