LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 ‘Miliona të pafajshëm u vranë’/ Xhaçka përkujton Holokaustin: Krenohemi me faktin se hebrenjtë u mirëpritën, u strehuan dhe u shpëtuan nga tragjedia prej shqiptarëve

‘Miliona të pafajshëm u vranë’/ Xhaçka përkujton Holokaustin: Krenohemi me faktin se hebrenjtë u mirëpritën, u strehuan dhe u shpëtuan nga tragjedia prej shqiptarëve

Ministrja e Jashtme Olta Xhaçka, ka përkujtuar ditën e sotme Holokaustin mbi popullin hebre.

Xhaçka shprehet se krenohet me faktin se hebrenjtë u mirëpritën dhe u strehuan nga shqiptarët.

‘Në këtë ditë të përkujtimit të Holokaustit nderojmë kujtimin e miliona hebrenjve të pafajshëm, të vrarë nga nazistët gjatë Luftës së Dytë Botërore. Por si shqiptarë e hedhim vështrimin nga historia dhe krenohemi me faktin se hebrenjtë u mirëpritën, u strehuan dhe u shpëtuan nga tragjedia prej shqiptarëve, duke fituar edhe titullin ” Të drejtët mes Kombeve”., shkruan Xhaçka./balkanweb

https://www.facebook.com/watch/xhackaolta/
Prev Post

‘Momenti kur të hiqni dorë, është momenti kur lini dikë tjetër të fitojë’

Next Post

“Disa fjalë provojnë se gjuha shqipe më tepër se me gjuhët e Europës,ka përngjasime me persishten”

post-bars

Leave a Comment