LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Në Korçë temperaturat deri në -14 gradë, lëvizja me goma dimërore

Në Korçë temperaturat deri në -14 gradë, lëvizja me goma dimërore

Në Korçë temperaturat deri në -14 gradë, lëvizja me goma dimërore

Bora ia ka lënë vendin temperaturave disa gradë nën zero dhe ngricave në qarkun e Korçës. Sipas raportimeve, nuk ka pasur reshje bore, ndërsa temperaturat kanë zbritur deri në -14 gradë celsius.

Në akset nacionale dhe turistike Korçë – Ersekë – Leskovik; Korçë –Voskopojë; Korçë – Dardhë qarkullimi i mjeteve vijon pa probleme, ndërsa rekomandohet përdorimi i gomave dimërore.

Në orët e para të mëngjesit është bërë kriposja e rrugëve me material të përzierë kripë dhe granil, për mos krijimin e gjurmëve të akullit në rrugë për shkak të temperaturave të ulëta dhe ngricave.

Kontraktorët janë në gatishmëri për proceset e punës për mirëmbajtjen dimërore gjatë ditës së sotme. Vazhdon puna për hapjen e rrugës së Panaritit nga Ndërmarrja e Shërbimeve Publike./plus7news

Prev Post

Zyrtarët talibanë dje zbritën në Oslo për bisedime me Perëndimin

Next Post

Ekzekutimi për gjakmarrje në Lezhë, policia jep detajet, 65-vjeçari u ekzekutua me një pistoletë mulli

post-bars

Leave a Comment