LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 21 janari, Rama dhe familjarët e 4 viktimave homazhe te “Dëshmorët e Kombit”

21 janari, Rama dhe familjarët e 4 viktimave homazhe te “Dëshmorët e Kombit”

Sot shënohen 11 vite nga 21 janari ku mbetën të vrarë katër protestues gjatë protestës para kryeministrisë.

Në nder të 4 viktimave Aleks Nika Ziver Veizi, Hekuran Deda dhe Faik Myrtaj, kryeministri Edi Rama bashkë me familjarë, ministra dhe deputetë zhvilluan homazhe ne Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ .

Ata vendosën karafila të kuq në vendin ku mbetën të vrarë 4 protestuesit./vizionplus.tv

Prev Post

Televizioni publik i Malit të Zi heq pas 24 vitesh edicionin e lajmeve në gjuhën shqipe

Next Post

Kukësi mbulohet nga dëbora, trashësia në Shishtavec 40 cm

post-bars

Leave a Comment