LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Kërkojini gjyshes suaj t’ju mësojë këtë aktivitet: Thurrja me grep është si joga për trurin

Kërkojini gjyshes suaj t’ju mësojë këtë aktivitet: Thurrja me grep është si joga për trurin

Neurologët kanë arritur në përfundimin se thurja me grep dhe thurja janë ideale për trurin Thurja është një praktikë e menduar meditimi dhe përqendrimi, një pasion që pushton miliona gra në mbarë botën.

Neurologjia e ka njohur thurjen për jogën e re, sepse ajo ka një ndikim të fortë në zhvillimin e palcës së trurit.

Gjatë një studimi, në të cilin morën pjesë më shumë se 4.000 kandidate nga e gjithë bota, u vërtetua se gjendja e lumturisë është shumë e zakonshme gjatë thurjes, transmeton Telegrafi./www.infoshqip.com

Prev Post

Kaloi mbi 18 orë në acar/ Vajza i mbijeton të ftohtit duke u përqafuar me qenin

Next Post

Eni Lena nderohet me çmimin “Artistja e Vitit” në Uashington DC

post-bars

Leave a Comment