LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 Nis shembja e banesave te “5 Maji”, banorët përplasen me policinë

Nis shembja e banesave te “5 Maji”, banorët përplasen me policinë

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) ka nisur punën për dhembjen e banesave në zonën e “5 Majit” në Tiranë për të filluar punën e rindërtimit.

Banorët e kundërshtojnë shembjen e banesave të tyre dhe janë mbledhur në protestë. Ata kanë dalë përpara fadromave duke tentuar të pengojnë shembjet e banesave të tyre pasi nuk janë dakord me marrëveshjen me autoritetet vendore, duke e cilësuar atë si njëanshme.

Ata janë përplasur me policinë dhe për pasojë disa prej tyre janë shoqëruar në policia

Sot është parashikuar shembja e 3 banesave, dhe më pas procesi do të vijojë edhe me godina të tjera në ditët në vijim./albeu

Prev Post

Zbulohet pyetësori i Ramës për qytetarët, shpërndahen mijëra kopje (Fotot)

Next Post

122 vjet nga lindja e patriotit, dramaturgut e studiuesit shqiptar, Skënder Luarasi

post-bars

Leave a Comment