LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 ‘Qeni hero’, arriti të shpëtojë jetën e një aplinisti duke e mbajtur të ngrohtë për 13 orë

‘Qeni hero’, arriti të shpëtojë jetën e një aplinisti duke e mbajtur të ngrohtë për 13 orë

Një qen, i quajtur North, i shpëtoi jetën një alpinisti të plagosur duke u shtrirë mbi të dhe duke e mbajtur atë të ngrohtë për 13 orë në një mal me dëborë, përcjell KultPlus.

Grga Brkic u rrëzua duke ecur me qenin e tij në malet Velebit në Kroaci dhe mbeti i paaftë për të lëvizur.

Dy alpinistë të tjerë nuk arritën të arrinin shokun e tyre, Brkic dhe kësisoj lajmëruan alarmin e rrezikut.

North, u përkul me Brkic dhe e mbajti atë ngrohtë për 13 orë kur edhe në fund arriti ekipi i emërgjencës për ta transportuar atë nga mali në spital.

“Ky qen i vogël është një mrekulli”, është shprehur Brkic.

Prev Post

Kompleksi i Jasharajve në Prekaz propozohet për mbrojtje të përhershme nga shteti

Next Post

Dështojne negociatat e presidentit Vuçiç/ Pas 8 orësh bllokim në aeroport, tenistit serb i kërkohet të largohet nga Australia (Arsyeja)

post-bars

Leave a Comment