LOADING...

Shko në fillim

LiveRadio Kontakt
 U rrëmbye kur ishte 4 vjeç, bashkohet me nënën pas 33 vitesh falë një vizatimi

U rrëmbye kur ishte 4 vjeç, bashkohet me nënën pas 33 vitesh falë një vizatimi

Historia e Li Jingwei nga Kina është si një skenar filmi. Li ishte vetëm katër vjeç kur u rrëmbye nga disa trafikantë fëmijësh por arriti të ribashkohej me nënën e tij 33 vite më vonë pasi vizatoi një skicë të fshatit të lindjes. Më 24 Dhjetor, ai ngarkoi skicën e fshatit, siç e mbante mend, në një aplikacion kinez.

Z. Jingwei u rrëmbye kur ishte katër vjeç, por vizatonte harta të fshatit të tij çdo ditë për t'u siguruar që ai të mos harronte shtëpinë e tij.

Policia ishte në gjendje ta “përputhte” hartën me një fshat të vogël ku një grua kishte raportuar djalin e saj të zhdukur. Pas një testi të ADN-së, rezultoi se ai ishte me të vërtetë djali i saj dhe të dy u ribashkuan pas 33 vitesh të shtunën e kaluar.

https://www.dailymail.co.uk/embed/video/2580845.html

Jingwei u rrëmbye në vitin 1989 dhe më pas iu shit një familjeje që jetonte 1800 kilometra larg. Ai mendoi se nuk mund t’i gjente prindërit e tij biologjikë por pas kaq shumë vitesh, kur iu drejtua internetit, thirrjet për ndihmë rezultuan të suksesshme. /abcnews.al

Prev Post

Zotohen pesë fuqitë botërore: Nuk ka luftë bërthamore

Next Post

Mural i Michael Schumacher-it në një ndërtesë në Sarajevë: “Të mos harrohen miqtë e vërtetë”

post-bars

Leave a Comment