Zjarr në Ibë, rrezikohen banesat (FOTO)

Vatra të reja zjarri janë shfaqur sërish në fshatin Ibë.

Mësohet se nga Tirana janë dërguar dy zjarrfikëse për të shuar zjarrin ndërsa një lexues duke na përcjellë në redaksi foto nga vendngjarje thotë se rrezikohen dhe banesa.

Pak ditë më parë pati sërish vatra zjarri në këtë fshat dhe 65 zjarrfikës në terren u angazhuan për të përballuar një situatë emergjence të paprecedentë, siç e quajti Veliaj.

ib-2

ib-3

Share Button