Vlorë, asgjësohen 345 rrënjë kanabis sativa

Policia e vlores ka asgjësuar sot 345 rrënjë bimë narkotike kanabid Sativa.

Lënda narkotike me lartësi deri në 1.2 metër është gjetur e kultivuar në 4 parcela në fshatin Penkovë në afërsi të një përroi.

Nga verifikimet e kryera toka ku është gjetur bima narkotike është tokë publike.

Policia nderkaq ka nisur punen per identifikimin dhe kapjen e autorëve të mbjelljes së lëndës narkotike.

Share Button