Ulen temperaturat, reshje shiu në veri dhe jug të vendit

Të martën, veriu dhe ekstremi jugor mbeten me vranësira dhe shira thuajse gjatë gjithë ditës ndërsa mesdita sjell reshje edhe në Verilindje. Pjesa tjetër e territorit vijon me kthjellime dhe vranësira kalimtare si edhe shira të izoluar, më të mundshëm pas mesditës dhe orët e pasdites.

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes por 2 – 3°C rënie sjellin orët e mesditës, kryesisht në Lindje dhe Jug.

Share Button