Tiranë, arrest me burg Edison Kajtazit

Gjykata e Tiranës ka dhënë sot masën arrest me burg për Edison Kajtazin, personi që mori përsipër autorësinë e vrasjes të biznesmenit Aurel Zenka mbremjen e 25 prillit

Ne seancën që zgjati rreth 20 minuta gjyqtari Julian Haxhiu vendosi ta lërë në burg të dyshuarin kryesor si autor të ngjarjes, për akuzën vrasje me paramendim.

Per vrasjen e Zenkes policia ka arrestuar edhe 5 persona të tjere te cilat jane Agron Goxhaj, Enton Ibrahimi, Alket Halitaj, Artan Hasani dhe Andi Veshi.

 

Share Button