Tërmet i fuqishëm mes Afganistanit dhe Pakistanit, 62 viktima

Një tërmet i fuqishëm në rajonin afgano-pakistanez të Hindu Kush ka shkaktuar të paktën 62 të vdekur, dhe frika është se numri i viktimave mund të rritet.

Sipas autoriteteve lokale, 42 të vdekur jetojnë në Pakistan dhe 20 në Afganistan. Mendohet të jenë të paktën 200 të plagosur nga tërmeti me magnitudë 7.5 i shkallës Rihter.

Dëshmitarë okularë flasin për një përjetim të tërmetit të fortë të 10 viteve më parë.

 

Share Button