Tërmet 4.3 ballë në Bulqizë, lëkundjet ndjehen në Tiranë

Një tërmet me magnitudë 4.3 ballë i shkallës Rihter është regjistruar sot në Bulqizë, lëkundjet e së cilës janë ndjerë edhe në Tiranë.

Sipas Qendrës Sizmiologjike Europiane- Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qënë 45 km nga Tirana.

Mësohet se nga termeti nuk ka të lënduar dhe as deme materiale.

Share Button